חיפוש
Close this search box.

הקשר בין ערמונית מוגדלת ואין אונות

 אימפוטנציה מוגדרת כחוסר יכולת להשיג ולשמור על זקפה איתנה למשך זמן מספיק לקיום יחסי מין. במידה ומדובר בבעיה מתמשכת יכול הדבר לגרום ללחץ ומתח, לירידה בטחון העצמי ולהשפיע לרעה על מערכות היחסים השונות. בנוסף, עלול המצב להעיד על בעיות בריאותיות ועל תופעות כדוגמת ערמונית מוגדלת, מצב המחייב טיפול בפני עצמו

תפקידה של הערמונית

לפני שנבין מהי ערמונית מוגדלת וכיצד היא עלולה להוביל לאין אונות, חשוב שנכיר את המבנה האנטומי שלה. הערמונית היא בלוטה שמשקלה התקין כ 15-30 גרם, הממוקמת ישירות מתחת לשלפוחית ​​השתן ומעל לשרירי רצפת האגן.

הצינורות בבלוטה זורמים לתוך השופכה שעוברת דרך הערמונית. מדובר על חלק בלתי נפרדת ממערכת הרבייה הגברית שתפקידה ייצור נוזל שיחד עם תאי זרע מהאשכים ונוזלים מבלוטות אחרות, מרכיבים את הזרע. שרירי הערמונית גם מבטיחים שהזרע יעבור לתוך השופכה וייפלט החוצה במהלך השפיכה.

הקשר בין ערמונית מוגדלת ואין אונות המרכז לצנתורי גוף בהנהלת דר זלמן יצחקוב

מהי ערמונית מוגדלת?

הגדלה שפירה של הערמונית (BPH) היא כאמור מצב בו בלוטת הערמונית מוגדלת אך שפירה. בפועל, כשהערמונית גדלה, הבלוטה לוחצת על מעבר השתן ומצירה את השופכה. לאורך הזמן מצב זה עלול לגרום לעיבוי דופן שלפוחית ​​השתן. כתוצאה מכך נוצרת פגיעה בשלפוחית ​​שמובילה למגוון תופעות כפי שנפרט בהמשך.

מדוע זה קורה?

הגורמים להגדלה שפירה של הערמונית ככל הנראה קשורים לשינויים הורמונליים שקורים במהלך ההתבגרות. השפעת הטסטוסטרון על רקמת הערמונית יוצרת חוסר איזון בין מספר התאים שמתפתחים לבין אלו שמתים. אנדרוגנים המופקים באשכים נדרשים להתפתחות הגדלה שפירה של הערמונית.

לפרטים נוספים התקשרו

או השאירו פרטים

למי יש סיכוי גבוה יותר לפתח היפרפלזיה שפירה של הערמונית?

גורמי הסיכון לערמונית מוגדלת הם בדרך כלל: גיל 40 ומעלה, מצבים רפואיים כדוגמת מחלות לב, סוכרת ועודף משקל, היסטוריה משפחתית של היפרפלזיה שפירה של הערמונית, וחוסר פעילות גופנית.

גורמי הסיכון לערמונית מוגדלת - המרכז לצנתורי גוף בהנהלת דר זלמן יצחקוב

מהם התסמינים לערמונית מוגדלת, ובאילו מקרים מומלץ לפנות לטיפול?

ערמונית מוגדלת שפירה (BPE) היא תופעה נפוצה אצל גברים בגילי 50 ומעלה. לרוב אין סיכון בריאותי ויחד עם זאת, גדילת הערמונית יכולה להפעיל לחץ על שלפוחית ​​השתן ועל השופכה, שהיא הצינור שדרכו עובר השתן ולהשפיע על אופן הטלת השתן.
אם אתה סובל מאחד או יותר מהתסמינים הבאים מומלץ לפנות לייעוץ רפואי:

ערמונית מוגדלת ואין אונות – מה הקשר ביניהם?

בכל הקשור לאין אונות, נמצא קשר בין ערמונית מוגדלת לתפקוד מיני. אופי הבעיה וחומרתה תלויים במצב הערמונית בנוסף לגנטיקה, גיל המטופל ומצבו הנפשי. בנוסף, נטילת תרופות מסוימות המשמשות לטיפול בערמונית מוגדלת יכולות לגרום לירידה בחשק המיני, קושי בזקפה, לירידה בשפיכה ואפילו לספירת זרע נמוכה יותר, ירידה בנפח הזרע ותנועת זרע נמוכה יותר.

באילו גילאים תפקוד המיני עלול להיפגע עקב התופעה?

רוב הגברים יחוו גדילה שפירה על הערמונית שקורית עם השנים. בפעם הראשונה בתחילת ההתבגרות. בשלב השני, בו בדרך כלל תיתכן גדילה שפירה של הערמונית, בסביבות גיל 25.

הטיפול בערמונית מוגדלת במרפאתו של ד”ר זלמן

אחד הפתרונות המיטביים לטיפול בתופעה הוא צנתור טיפולי לערמונית מוגדלת (פרוסטטה PAE). בהליך רפואי זה, המאושר באירופה על ידי ה- NICE ובארה”ב הציוד עבורו מאושר על ידי ה-FDA נשפר את איכות חייכם. ד”ר זלמן יצחקוב בין החלוצים בארץ בצנתור ייחודי זה ובעל הניסיון הרב ביותר בארץ. ההליך מחליף ניתוח וללא תופעות הלוואי הנלוות לעיתים לניתוח.

לפרטים נוספים התקשרו

או השאירו פרטים

5/5
10/10 ציון מצוין על פי 13 חוות דעת

הסדרים עם כל חברות הביטוח

תפקוד מיני לקוי עקב ערמונית מוגדלת – שאלות נפוצות:

טיפולים אלטרנטיביים כדוגמת הומאופתיה במידה ומסייעים, מצוין אך בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם רופא/ה מומחה/ית לפני הבחירה בטיפול אלטרנטיבי זה או אחר, במיוחד אם נוטלים תרופות.

פעילות יתר של שלפוחית ​​השתן ובעיות זקפה לעיתים קרובות קורות יחד. מחקרים מראים ששתי התופעות אכן קשורות זו לזו ושלבעיות בשלפוחית השתן יש השפעה שלילית על חיי המין. מחקר שהתפרסם הראה כי לגברים שסבלו מדלקות בדרכי השתן היה סיכוי גדול יותר לפתח בעיות זקפה.

מדובר בתופעה שכיחה אצל גברים שנגרמת בדרך כלל כתוצאה משינויים הורמונליים, לחץ ומתח, לחץ דם גבוה, מחלת הסוכרת, עייפות או צריכת אלכוהול גבוהה מדי. לעיתים הגורמים לכך הם נטילת תרופות מסוימות וגם ערמונית שפירה מוגדלת.

במצבים מסוימים כן ויחד עם זאת, יש לא מעט טיפולים שיכולים לעזור. מומחים בתחום מדגישים שככל שתסמיני הערמונית המוגדלת חמורים יותר, כך גדל הסיכוי לסבול מבעיות בתפקוד המיני, כדוגמת בעיות בזקפה, ירידה בחשק המיני וקושי להגיע לאורגזמה.

מקורות מידע מורחבים:

המרכז לצנתורי גוף בהנהלת ד"ר זלמן יצחקוב

המרכז לצנתורי גוף בהנהלת ד"ר זלמן יצחקוב

ד"ר זלמן יצחקוב, מייסד מרפאת אנדוראד קליניק, הוא מומחה בעל שם ברדיולוגיה אבחנתית והתערבותית. את לימודי הרפואה השלים באוניברסיטת סגד שבהונגריה, ולאחר מכן התמחה ברדיולוגיה אבחנתית באוניברסיטת תל אביב. ד"ר יצחקוב מתמחה בצנתורי גוף ומציע טיפולים מתקדמים וחדשניים, תוך מתן דגש על מקצועיות בלתי מתפשרת וטיפול אישי.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​